Contactpersoon

Peter van Harten

PublicatiesMeer informatie

Het project

Dit onderzoek naar bewegingsstoornissen helpt beter te begrijpen hoe deze stoornissen ontstaan en hoe we ze kunnen herkennen en behandelen. 

Bewegingsstoornissen in de psychiatrie

Binnen het onderzoeksgebied leefstijl en somatiek doen we al jaren onderzoek naar bewegingsstoornissen, die vaak voorkomen bij mensen met psychiatrische aandoeningen. Deze stoornissen kunnen een symptoom zijn van de aandoening, ontstaan door medicatie of psychisch van aard zijn. Het onderzoek helpt beter te begrijpen hoe deze stoornissen ontstaan en hoe we ze kunnen herkennen en behandelen. 

Daarnaast richten we ons specifiek op het ontwikkelen van betere meetinstrumenten en manieren om bewegingsstoornissen vroeg op te sporen. Ook onderzoeken we nieuwe behandelingen, zoals het aanpassen van medicijnen en andere therapieën, bijvoorbeeld diepe hersenstimulatie. Het doel is om zorgprofessionals te helpen deze stoornissen sneller te herkennen en beter te behandelen. Daarom vertalen we alle kennis in hulpmiddelen, zoals een overzichtelijke website en een werkboek met praktische informatie. 

Met dit onderzoek willen we niet alleen de lichamelijke klachten verminderen, maar ook de impact op het dagelijks leven van cliënten verkleinen. Zo dragen we bij aan een betere kwaliteit van leven. 

Project delen